28. prosince–3. ledna 2022

Zemřel Ludvík Armbruster

Z domova

28. 12. 2021

V sobotu 18. prosince zemřel P. Ludvík Armbruster SJ. Narodil se 16. května 1928 v Praze. Po maturitě vstoupil do řad Tovaryšstva Ježíšova, ale po únorovém převratu byl přinucen Československo opustit. Jako misionář se dostal až do Japonska, které se mu stalo novým domovem. Působil tam jako profesor filozofie, ředitel velké vědecké knihovny nebo rektor kněžského semináře. Po roce 1989 začal svou rodnou zemi navštěvovat a pomáhal s obnovou jezuitské provincie. V roce 2003 se stal i děkanem Katolické teologické fakulty UK v Praze. Po skončení ve funkci v roce 2010 vypomáhal v pražském kostele sv. Ignáce, byl vyhledávaným exercitátorem a kazatelem. Do konce života zůstal členem japonské řádové provincie.