28. prosince–3. ledna 2022

Tříkrálová sbírka s koledou

Z domova

28. 12. 2021

S ohledem na epidemiologickou situaci se většina Charit chystá i na tradiční koledování. Tříkrálová sbírka začíná už 1. ledna.

Zaměstnanci Charity i dobrovolníci se tak nyní věnují pečetění tříkrálových pokladniček a další přípravě na jednu z největších dobrovolnických akcí v České republice. Loni nebylo tradiční koledování možné, sbírka se konala prostřednictvím pokladniček na úřadech, v obchodech, kostelích a jiných místech. Tuto cestu hodlá Charita využít i letos. „Obracíme se na veřejnost a prosíme o možnost umístění kasiček na místech, jako jsou prodejny, firmy, instituce, ale třeba i pošty, lékárny či jiné provozovny. Prakticky jde o to, že když nemohou koledníci přijít za dárci, mohou dárci přijít za kasičkou,“ říká Veronika Velčovská, koordinátorka Tříkrálové sbírky pro město Olomouc.

Pokud máte možnost pokladničku někam umístit nebo se chcete do koledy zapojit jako dobrovolník, je potřeba se obrátit na místního koordinátora sbírky. Kontakty jsou k dispozici na webech jednotlivých diecézních, oblastních a farních Charit. Tam lze také nalézt seznam míst s pokladničkami. Na webech diecézních Charit je možné rovněž zjistit, na co konkrétně peníze půjdou.

Přispět lze opět i online

Tříkrálová sbírka je však stejně jako v roce 2021 dostupná elektronicky na webu trikralovasbirka.cz. Příznivci sbírky se mohou zapojit online. Využít lze také bankovní převod s doplněním konkrétního variabilního symbolu, který má každá Charita přiřazen, nebo je možné zaslat QR platbu. Dále je možné zaslat dárcovskou sms ve formě DMS 30 (60 nebo 90) na telefonní číslo 87 777.

Loni i přes složitou pandemickou situaci darovali lidé celkem 81 milionů korun. V rekordním předchozím roce 2020 to bylo téměř 134 milionů korun.