• Logo Církev.cz
  • Logo Česká biskupská konference
  • Logo O portálu
Nově v digitální verzi
Katolický týdeník vychází od roku 1990 a navazuje na někdejší Katolické noviny, které vznikly v roce 1949. Nabízí přehled o dění ve společnosti a v katolické církvi v České republice, v zahraničí i v jejím centru, ve Vatikánu.
Klade důraz na články s duchovní tematikou, ale věnuje se také událostem mimo církevní prostředí a v tomto dění přináší křesťanský pohled. Určený je aktivnímu křesťanovi, který se chce orientovat v dnešním světě i liturgickém roce.
Zpravodajství doplňuje tematická dvoustrana, která se věnuje náboženské praxi, výročím, důležitým událostem církevního roku i historii církve a společnosti, ale přináší i praktická teologická témata a nabízí křesťanskou formaci.
Příloha Perspektivy nabízí eseje a komentáře k aktuálnímu dění v církvi a společnosti. Následuje výběr dění v kultuře a rozhovory s osobnostmi. Další rubrika si všímá vztahů mezi lidmi a zejména v rodině.
  • Katolický týdeník si každý týden kupuje více než 33 tisíc lidí a přečte si jej přes 100.000 čtenářů.
  • Polovinu tvoří středoškoláci, čtvrtinu vysokoškoláci a čtvrtinu lidé se základním vzděláním.
  • Větší část nákladu míří na Moravu, a to jak na vesnice, tak do aglomerací.
  • Informace o redakci, inzerci a předplatném tištěné verze najdete zde.
  • V červenci 2021 jsme spustili digitální verzi Katolického týdeníku na portálu Církev.cz.
  • Digitální verzi KT si můžete vyzkoušet zdarma a nezávazně.
  • Stačí se registrovat na portálu Církev.cz .
  • Své případné podněty ke digitální verzi, prosíme, zasílejte na: katyd@cirkev.cz.
Šéfredaktorkou Katolického týdeníku je Kateřina Koubová.
Katolický týdeník, s.r.o. vlastní Česká biskupská konference, statutárním zástupcem firmy je P. Stanislav Přibyl.