17.–23. srpna 2021

Chcete podpořit něco konkrétního?

17. 8. 2021

image:Image Rodící se podoba vzduchotechniky pro nové prostory.
Rodící se podoba vzduchotechniky pro nové prostory.

P1. Varhany pro kapli Ducha Svatého

Na Olomoucké 7 máme krásnou a velkou kapli o ploše 85 m2, ta ovšem vyžaduje digitální varhany. Postačí základní Viscount Vivace za 125 000 Kč se dvěma manuály, pedálem a předvolbami. Těšíme se na podpůrné dary zejména od vás, kteří jste posluchači online přenosů mší svatých.

Co: Digitální dvoumanuálové varhany Za kolik: 125 000 Kč

P2. Režie Michael jako všestranná místnost

1. nový technik pro podporu současného moderátora 2. pracoviště pro samostatné odbavování zpravodajství 3. režie budoucího samostatného hudebního kanálu, nejprve šířeného přes internet, později před DAB+. Sousedí se studiem Benjamin pro živého hosta.

Co: Křesla, technologie – mixážní pult, mikrofony, počítač, software, osvětlení, žaluzie Za kolik: 100 000 Kč

P3. Dobudování zasedací místnosti, ředitelny a „telefonní budky“

V architektonickém záměru nám zbývá popasovat se s dokončením části plochy, na kterou už nezbyly peníze, a dokončit akusticky oddělenou ředitelnu, akusticky oddělenou zasedací místnost pro pět lidí s přívodem vzduchu a světla a malé budky pro nahrávání, střih a soukromé hovory.

Co: Dokončení záměru Za kolik: 200 000 Kč

P4. Dobré a zdravé posezení

Z Barvičovy jsme si přenesli 30 let staré židle, sice ještě funkční, ale léta jsou na nich znát. Potřebovali bychom pro dobrá záda a pěkný pohled židle do režií (5× po 7 500 Kč), do studií (10× po 4 500 Kč) a do recepce (2× po 8 750 Kč).

Co: Dobré a zdravé sezení Za kolik: 100 000 Kč

P5. Výtah do kaple pro handicapované

Přístup do rádia na Olomoucké je pojatý bezbariérově. Výjimku bohužel tvoří devět schodů do rozhlasové kaple. Mezi těmi, kteří chodí na mši svatou a předříkávají růženec, by rádi byli i lidé na vozíčku. K tomu je potřeba přistavět profesionální atestovanou zvedací plošinu.

Co: Přístup pohybově omezených osob do kaple Za kolik: do 100 000 Kč

P6. Vzduch a atmosféra

Na Olomoucké 7 je výborné pracovní prostředí. Ukazuje se však potřeba doplnit možnost upravovat teplotu a vlhkost vzduchu nezávisle na pronajímateli. Prostory totiž nemají otevíratelná okna. Zároveň je nutné doplnit ionizátory proti virům, plísním apod. Rádi bychom nakoupili UV-C filtry, které mohou pracovat i v přítomnosti lidí, např. moderátorů. Celkem jde o pět UV-C jednotek po 12 000–18 000 Kč, dva klimatizátory pro malé místnosti po 20 000 Kč, pět stolních zvlhčovačů po 3 000 Kč.

Co: Zařízení pro úpravu vzduchu Za kolik: 150 000 Kč

P7. Koncertní studio

Pro plánované všestranné použití Koncertního studia zbývá dokončit akustiku (35 000 Kč), dokoupit světelnou techniku (100 000 Kč), pořídit videotechniku (100 000 Kč), sady specializovaných mikrofonů (200 000 Kč) a sedací nábytek pro 40 diváků (8x 15 000 Kč) Co: Plnohodnotné studio Za kolik: 555 000 Kč

P8. Dokončení stavby režie David

Pro kvalitní práci v režii David potřebujeme kvalitnější reproduktory (100 000 Kč), a zejména specializovaný software na mastering, tj. inteligentní úpravu zvukových nahrávek (3x 30 000 Kč) Co: Vylepšení režie David Za kolik: 190 000 Kč

P9. Zlepšení živých přenosů z vašich kostelů

Současné linky internetu jsou dostupné už téměř všude. Moderátor ovšem přebírá zvuk v té podobě, v jaké je k dispozici, nemůže tedy například ovlivnit poměr mikrofonů v presbytáři a v lodi a na kůru s varhanami. Digitální mix umožní nastavování na dálku. (5 sad po 30 000 Kč) Co: Vylepšení přenosů z kostelů Za kolik: 150 000 Kč

P10. Pořízení kvalitních párty stanů

Vyjížděli jsme za vámi na vaše i naše akce a po koronaviru chceme vyjíždět zase. Máme pěkné vybavení pro podcast bar a dobrý vůz Tranzit. Chybí ale střecha nad hlavou, kterou lze snadno složit a něco vydrží (2x 53 000 Kč). K levným a málo kvalitním se po předchozích zkušenostech nechceme vracet.

Co: Dva stany na výjezdy Za kolik: 106 000 Kč

P11. Přenosná souprava pro živé vysílání z terénu

Živě vstupujeme do vysílání, máme z této čisté rozhlasové práce radost. Pro klid redaktorů je ale třeba mít robustní zařízení s minimem kabelů. To znamená notebook s kartou LTE (10 000 Kč), mix (10 000 Kč), software (25 000 Kč), čtyři headsety (4x 5 000 Kč) – a to vše jednou pro pražskou redakci, jednou pro brněnskou.

Za kolik: 130 000 Kč

P12. Vysílač pro Svatý Hostýn

Stávající FM vysílač na Svatém Hostýně z roku 2000 dosluhuje, v dohledné době potřebujeme nový.

Za kolik: 125 000 Kč

P13. Kopírka–tiskárna –skener

Hlavní síťová kopírka, tiskárna a skener v jednom také pomalu dosluhuje, velká oprava se už nevyplatí.

Za kolik: 50 000 Kč

P14. Elektromobil

Dosluhuje nám automobil Citroën Berlingo, který nám sloužil řadu let. Rádi bychom zakoupili elektromobil, abychom jízdou převážně ve městě co nejméně znečišťovali ovzduší.

Za kolik:

500 000 Kč

Vybrali jste si? Pokud chcete svůj dar věnovat na konkrétní účel, zapište prosím při platbě bankovním převodem svou volbu (P1–P14) do Zprávy pro příjemce. Upozornění Pro správné přiřazení daru příslušnému dárci nezapomeňte prosím uvést jako variabilní symbol své dárcovské, příp. členské číslo. Kdo číslo nemá nebo ho zapomněl, uvede jako variabilní symbol své rodné číslo (stačí prvních šest číslic). Děkujeme za pochopení.