28. prosince–3. ledna 2022

Editorial

Z domova

28. 12. 2021

Nejčastější otázka, kterou dostáváme při debatách se čtenáři, zní: Jak vypadá redakce? Jak pracujete? Prozraďte něco z redakční kuchyně. I proto, že těchto setkání a pozvání do farnosti kvůli pandemii ubylo, rozhodli jsme se vrátit do novin rubriku, která bývala jejich pevnou součástí, a to tento editorial, tedy redakční úvodník. Každý týden v něm některý z kolegů přiblíží, jak vydání, které držíte v rukou, vznikalo. Pokusíme se také „zahemžit historkami z natáčení“, totiž ze psaní. Od nového roku proměňujeme dále stranu 15, kam nově zařazujeme fotku týdne a rubriku Od redakčního kávovaru, kde se autorsky prostřídáme s tipy na duchovní, kulturní či jiné události, jako byste si s námi na chvíli přišli popovídat do redakce.

Tímto vydáním mezi fejetonisty na str. 8 uvítáme právničku a publicistku Marii Kolářovou a v dalším čísle bývalého kolegu a spisovatele Aleše Palána, naopak o pauzu nás poprosila Kateřina Lachmanová. V redakční radě Perspektiv vítáme nového člena Mons. Aleše Opatrného, který vlastně už roli redakčního poradce a přispěvatele dávno plní. Svým vhledem přispívá k výběru témat Perspektiv a zachycení ducha doby. A nás jen těší, že držíme tradici v tom, že noviny tvoří autoři a teologové vícero generací.

Za celou naši redakci vám, milí čtenáři, přeji inspirativní čtení a odvážné vykročení do nového roku s prosbou o Boží požehnání.