14.–20. prosince 2021

Adventní věnec v Osové Bítýšce sbližuje

Brněnská diecéze

14. 12. 2021

Každý den po celou dobu adventu se obyvatelé Osové Bítýšky scházejí u venkovního adventního věnce. Letos je druhým rokem nainstalovaný na studni na návsi.

image:Image P. Jiří Jeniš u obřího adventního věnce na návsi v Osové Bítýšce.
P. Jiří Jeniš u obřího adventního věnce na návsi v Osové Bítýšce. Snímek archiv farnosti

„Světlo postupně se rozsvěcujících svící nám pomáhá prožívat čas přípravy na vánoční svátky a narození malého Ježíše. Může být také povzbuzením v této nesnadné době,“ zdůvodňuje iniciativu farář v Osové Bítýšce P. Jiří Jeniš.

U adventního věnce se každý večer schází rodiny či skupinky přátel, kteří vždy v lucerně na věnci zapálí svíci a také se modlí za sebe navzájem i za všechny obyvatele Osové Bítýšky. „Přál bych si, aby tato aktivita propojovala občany naší obce a učila nás myslet jeden na druhého. Děkuji všem, kdo se zapojili a pozvali další, aby se u věnce mohla potkat vždy nějaká rodina bez ohledu na jejich víru nebo angažovanost ve farnosti,“ připomíná záměr kněz.