23.–29. listopadu 2021

Ohlédnutí za poutí do Říma

Z domova

23. 11. 2021

V první polovině listopadu (8.–14. 11.) absolvovali čeští a moravští biskupové návštěvu Ad limina apostolorum, při které se setkali s papežem Františkem, slavili bohoslužby v papežských bazilikách, ale také navštívili vatikánské úřady. K reakcím, které jsme přinesli v minulých vydáních KT, se připojily nyní další. Všichni účastníci cesty, která se obvykle koná co pět let, odpovídají na webu cirkev.cz na dvě otázky: Jak hodnotíte návštěvu a co jste si odnesli zpět do své diecéze? Co pro vás bylo nejdůležitější z rozhovoru s papežem Františkem? „Setkání se Svatým otcem bylo neformální, velmi osobní. Každý z nás se mohl na cokoliv zeptat a papež František dal vyčerpávající odpověď. Zaujal mne opravdu otcovský a pastýřský postoj k nám všem,“ uvádí například světící biskup českobudějovický Pavel Posád.