23.–29. listopadu 2021

Setkání mládeže zpestřila evangelizační skupina Godzone

23. 11. 2021

image:Image „Bůh žije,“ podtrhl na závěr večera biskup Martin.
„Bůh žije,“ podtrhl na závěr večera biskup Martin. Snímek Dominik David / Člověk a Víra

Diecézní setkání mladých obohatila evangelizační skupina ze Slovenska.

Společenství Godzone naplnilo ostravskou sportovní halu radostnou zprávou o Kristu.

Místo prázdných chodeb a zvednutých židlí bylo v sobotu 20. listopadu na Biskupském gymnáziu v Ostravě-Porubě rušno. Organizátoři nakonec zhustili program do jednoho dne a účastníci si tak museli přivstat, recepce se otevřela už v 8 hodin.

S ranním budíkem před cestou do Ostravy nepřímo souviselo i motto ze Skutků apoštolů: „Vstaň, udělám z tebe svědka toho, co jsi viděl.“ Nad touto výzvou papeže Františka mohli mladí lidé uvažovat při katechezích, ale i při mši v blízkém pustkoveckém kostele. Biskup Martin David jim připomněl, že motto setkání platí i při životních krizích: „Mohou to být chvíle rozchodů, ztrát, chvíle, kdy se vám něco nepodaří, kdy máte pocit, že se vám život úplně obrátí na ruby. Že nemáte sílu jít dál. A to je přesně situace, ve které Šavel slyší tato slova.“ Dodal, že v takových chvílích je lidem Bůh blízko a žádný hřích není tak velký, aby se nedal odpustit.

O tom svědčili taky mladí ze slovenského společenství Godzone. V hale RT Torax mezi chválami a scénickými vystoupeními sdíleli své zkušenosti života s Bohem. Mluvili o vysvobození ze závislostí nebo hledání Boha pod tíhou depresí. Jak podotýká Lucie Pyšková z Borové, celé pásmo bylo strhující: „Já i moje kamarádky jsme byly úplně unešené. Úžasná atmosféra, modlitby, hudba, svědectví i show. Hned bych šla znovu!“