12.–18. října 2021

12. 10. 2021

image:Image
Snímek ČTK

ODSTUPUJÍCÍ NĚMECKOU KANCLÉŘKU ANGELU MERKELOVOU přijal papež František minulý čtvrtek na osobní audienci. Během 45minutového setkání hovořili o globální politice, konfliktech i o církvi. „Je velmi povzbudivé, že boj proti změně klimatu je velkým tématem v Evropské unii i v katolické církvi a že na něm Svatému otci osobně záleží,“ řekla poté novinářům s odkazem na blížící se klimatickou konferenci COP26 v Glasgow. Merkelová navštívila také Antropologický institut při Papežské gregoriánské univerzitě, který se věnuje prevenci zneužívání. „Chtěla jsem tím zdůraznit, že pravda musí vyjít najevo a že se musí řešit problém zneužívání dětí,“ odůvodnila. Papeži mj. řekla, že církev si potřebuje zachovat důvěryhodnost i proto, že je důležitým partnerem při řešení mnohých problémů dneška. Ostatně, se státním sekretářem kardinálem Pietrem Parolinem mluvila také o spolupráci při řešení migrace a pandemie. Kancléřka, která je dcerou luterského pastora, od papeže dostala malou kopii tzv. Svaté brány svatopetrské baziliky.