16.–22. listopadu 2021

Požehnali nové Komunitní centrum

16. 11. 2021

Svatý Martin, zbrojnoši v podání dětí a delegát ad omnia P. Jan Czudek přijeli 14. listopadu do Pusté Polomi na Svatomartinské slavnosti.

image:Image Žehnání v Pusté Polomi.
Žehnání v Pusté Polomi. Snímek Vojtěch Curylo / Člověk a Víra

Jednak si připomněli svátek svatého Martina, ale P. Jan Czudek také po nedělní bohoslužbě požehnal nové Komunitní centrum, místo vybudované pro setkávání. „Historie jeho vzniku sahá až do 90 let,“ vzpomíná místní farář P. Zdeněk Šimíček a pokračuje: „Dřívější chlévy si v těch letech přestavěli mladí orlové, aby se tam mohli scházet. Pak se poženili, povdávali a již sami mají děti, kterým chtěli něco podobného dopřát. Jenomže když se spočítalo, kolik by celá oprava staré budovy stála, rozhodlo se, že se zbourá a postaví nová.“

Nová budova je zkolaudovaná již od ledna. Nejprve v ní fungovalo bezplatné Odborné sociální poradenství a po uvolnění covidových opatření již začalo centrum žít. Konalo se zde několik slavností, besed, začaly se scházet skautské oddíly a pokračovaly brigády, do kterých se ochotně farníci zapojovali. Sami hodnotí, že činnost okolo Komunitního centra jim pomáhá ve stmelování vztahů. Přestavba vyšla na 5,1 milionů a ochotní lidé zde odpracovali na 2 000 brigádnických hodin.