16.–22. listopadu 2021

Synodu začínají v Kyjově modlitbou

16. 11. 2021

Nejdřív se modleme, pak teprve mluvme. S touto výzvou se ke svým farníkům obrátil P. Vladimír Mrázek z Kyjova a na listopad vyhlásil měsíc modliteb za synodální proces. „Napadlo mě to při četbě Skutků: apoštolové nejdřív ‚jednomyslně setrvávali v modlitbách‘, a teprve pak se pustili do úkolu, který jim Ježíš svěřil,“ shrnuje kněz. Lidé jsou podle něj vždy v úterý zváni na faru k modlitbě, kterou si připravuje jedno z farních společenství, a ve čtvrtek pak do kostela k adoraci na uvedený úmysl. „Nabízíme také k rozebrání lístky s modlitbou za synodu, aby ji použili při osobních modlitbách,“ doplňuje kyjovský farář a dodává: „Od prosince pak začneme samotnou práci ve skupinkách napříč farností.“

Jak ovšem připomíná vedoucí diecézního koordinačního týmu P. Josef Mikulášek, účast v synodálním procesu není vázána jen na příslušnost k farnosti a zapojit se může kdokoli. „Minulý týden jsme proto také připravili nástroj, který to lidem usnadní. Pokud se někdo chce zapojit, ale ve svém okolí o žádné pracovní skupině neví, stačí nám dát vědět prostřednictvím formuláře na webu www.ado.cz. My se mu pak pokusíme zprostředkovat kontakt s nejbližším místem, kde už synodální proces běží,“ říká kněz.