16.–22. listopadu 2021

V Ostrožské Lhotě se modlili za kněze a nová povolání

Olomoucká arcidiecéze

16. 11. 2021

Čtrnáct kněží si s věřícími minulý týden v kostele sv. Jakuba Staršího v Ostrožské Lhotě připomnělo život a dílo tamního rodáka P. Antonína Šuránka. Na věčnost odešel v pověsti svatosti 3. listopadu 1982.

image:Image V Šuránkově rodišti věřící prosili za kněze a za nová kněžská i řeholní povolání.
V Šuránkově rodišti věřící prosili za kněze a za nová kněžská i řeholní povolání. Snímek autorka

Kazatel a biskupský delegát pro Šuránkovo svatořečení P. Jiří Zámečník v promluvě připomněl, že nechceme oslavovat člověka, ale Boha, který je oslavován ve svých svatých a působí v lidech, kteří se mu dali plně k dispozici. Na svého rodáka s vděčností vzpomínají věřící z Ostrožské Lhoty po celý rok. V listopadu to bylo deset let, co se každý třetí den v měsíci scházejí u jeho hrobu a modlí se za kněze, farnost a další potřeby. Jejich modlitby přitom nepřerušily rozmary počasí ani covid. Za posvěcení kněží se také dvanáct let schází na nedalekém Svatém Antonínku vždy první úterý v měsíci kněžské modlitební společenství.