Obsah:

Diecéze|Olomoucká|Kurz spirituality pro farní pomocníky

Kurz spirituality pro farní pomocníky

9. 11. 2021

Měsíční kurz spirituality, který v neděli začal v Přerově, má být podporou pro všechny, kdo pomáhají ve farnostech zdejšího děkanátu.

Série čtyř setkání, která se během listopadu konají vždy v neděli odpoledne v prostorách přerovského pastoračního centra Sonus, se v souvislosti s probíhajícím Rokem rodiny zaměřuje právě na otázky vztahující se k rodinnému životu. „Navazujeme tím na předchozí kurzy, které jsme pro farní pomocníky uspořádali v minulých letech,“ říká přerovský farář a děkan P. Josef Rosenberg.

Jednotlivých přednášek se zhostí kněží působící ve farnostech děkanátu. Představí tak postupně etická dilemata současných rodin, pohled na rodinu a manželství podle církevního práva, liturgické slavení v rodině a také oslavu Roku sv. Josefa.

Kurz přitom není určen jen katechetům, animátorům společenství a dalším, kteří mají na starosti vedení lidí, anebo akolytům, lektorům a zpěvákům. Zúčastnit se ho mohou třeba i kostelníci a další, kteří zajišťují zejména „technickou“ stránku chodu farnosti.

„Jako kněží se s nimi potkáváme prakticky denně a očekáváme od nich, že vykonají svou práci. Běžně už ale nemyslíme na to, abychom jim nabídli také duchovní vzdělání a povzbuzení. Všichni jsou do určité míry reprezentanty farnosti a církve, a proto je na místě, aby se jim dostalo potřebného vzdělání a podnětů pro rozvoj vlastního duchovního života,“ shrnuje P. Rosenberg.

Předchozí článek Následující článek