9.–15. listopadu 2021

9. 11. 2021

K oslavě Světového dne mládeže se v arcidiecézi uskuteční 13 různých setkání pro jeden až dva děkanáty. „Letos poprvé se akce koná v novém termínu, v sobotu před slavností Krista Krále, tedy 20. listopadu,“ upozorňuje Marek Poštulka, vedoucí arcidiecézního Centra pro mládež, a dodává: „Snad nám epidemiologická opatření dovolí se setkat.“ Mnoha programů se zúčastní také biskupové: mši svatou v Otrokovicích a na Velehradě bude slavit arcibiskup Jan Graubner, do Šumperka a Vyškova zavítá biskup Josef Nuzík a v Dřevohosticích a Všechovicích se s mladými lidmi setká biskup Antonín Basler. „Na programu budou také adorace, přednášky nebo venkovní hry. Podrobnosti shrnuje web mladez.ado.cz,“ dodává Poštulka.

Kurz pro dobrovolníky v nemocniční péči určený všem, kdo by se této službě chtěli věnovat, zahajuje ve Starém Městě na Uherskohradišťsku zdejší charitní středisko spolu s arcidiecézním Centrem pro pastoraci nemocných. První setkání se koná v sobotu 13. listopadu ve farní místnosti pod kostelem Svatého Ducha a přednášet bude národní koordinátor pro duchovní péči ve zdravotnictví, psycholog a trvalý jáhen František Zakopal a koordinátorka nemocničních kaplanů v arcidiecézi Marta Hošťálková. „Kurz probíhá až do dubna vždy jedenkrát za měsíc, na závěr účastníci obdrží osvědčení o absolvování,“ říká Věra Řešetková ze zmíněného centra a dodává: „Další informace lidé najdou na farním webu www.farnoststaremesto.cz.“