26. října–1. listopadu 2021

Spolupráce kaplanů

Z domova

26. 10. 2021

Vojenští, nemocniční, policejní i vězeňští kaplani se poprvé potkali na jednom místě. Na ekumenické konferenci se jich v Praze v polovině října setkalo zhruba 140. Podepsali přitom memorandum o vytvoření nové platformy pro předávání zkušeností i o možnosti společného postupu vůči institucím a vzájemné užší spolupráce mezi církvemi v oblasti kategoriální pastorace. V memorandu navrhují pořádat v rámci jednotlivých církví pracovní setkání nebo vytvořit týmy, které budou dále rozvíjet impulzy a promýšlet téma kategoriální pastorace a její potřeby. „Dalším z navrhovaných bodů je utvoření stálé mezidenominační pracovní skupiny pro kategoriální pastoraci,“ uvádí František Zakopal, Národní koordinátor duchovní péče ve zdravotnictví při ČBK.