Obsah:

Diecéze|Brněnská|Do Líšně se vrátila komunita salesiánů

Do Líšně se vrátila komunita salesiánů

12. 10. 2021

Po dvouleté pauze se do brněnské Líšně vrátila komunita salesiánů.

image:Image Do Líšně se vrátila komunita salesiánů
Novou komunitu přijel do Líšně představit a uvést provinciál Martin Hobza. Snímek autorka

Salesiáni začali v Líšni působit už před 30 lety. Společně s Nadací pro radost se jim podařilo vybudovat mezi líšeňskými paneláky středisko mládeže. Celé sídliště ho zná pod zkratkou Salesko. V roce 2019 ale byla komunita zrušena a v Líšni zůstali jen dva salesiáni, kteří byli členy komunity v brněnských Žabovřeskách. „Začátkem letošního roku vznikla farnost Nová Líšeň a po dohodě o stavbě nového kostela, kterou má na starost líšeňský farář P. Petr Šikula, se opět ukázala potřeba mít v Líšni salesiánskou komunitu,“ vysvětluje aktuální změnu provinciál P. Martin Hobza.

Od letošního září byla proto komunita obnovena a sídlí přímo v prostorách Saleska. Tři ze sedmi řeholníků v Salesku bydlí, aby se více zapojovali do aktivit střediska a dění v Líšni. „Samozřejmě se oči mnohých lidí upínají k plánovanému novému kostelu. Věřím, že se dočkáme toho, že budeme v novém kostele sloužit Bohu i lidem,“ říká provinciál. Mezi hlavní úkoly salesiánů patří jejich přítomnost mezi dětmi, mládeží, rodinami a pomoc při utváření farního společenství. „Nemám žádná velká očekávání, ale přál bych si, aby naše činnost přinášela dobro místním dětem, mládeži i všem obyvatelům sídliště. Věřím, že budeme dobrá parta,“ míní ředitel komunity P. Petr Košák.

„Určitě brzy uvidíme další potřeby, kterých bychom se měli ujmout. Vedle práce s dětmi, mládeží a duchovního doprovázení rodin je tu také nová farnost. Chceme přispět k tomu, aby zde vzniklo živé společenství, které bude spojovat svým životem a třeba i stavbou nového kostela a komunitního centra celé líšeňské sídliště,“ uzavírá P. Košák.

Předchozí článek Následující článek