5.–11. října 2021

V Chebu darují své vlasy na benefici pro hospic

Plzeňská diecéze

5. 10. 2021

Chcete vidět, jak se P. Petr Hruška, farář v Chebu, promění ze spíše poustevnického vzhledu v holobrádka bez vlasů? Nebo jak dlouhovlasé dámy obětují svoji bohatou hřívu pro dobrou věc? Pak sledujte Hospicové postřižiny, které proběhnou v sobotu 9. října od 14.00 hodin.

Benefiční akce na podporu mobilního Hospice sv. Jiří spočívá v ostříhání jedenácti účastníků, kteří svou kštici věnují na výrobu paruk a vlasových náhrad pro ty, kdo o vlasy přišli při onkologické léčbě či jiné nemoci. Ovšem v případě, že do té doby bude na sbírkovém účtu pro hospic shromážděno sto tisíc korun. Samotné stříhání bude možné sledovat online prostřednictvím facebookového profilu hospice a k dispozici budou také fotografie a videozáznam.

Chebský farář P. Petr Hruška se Hospicových postřižin zúčastnil už dvakrát. „Jsou mojí srdeční záležitostí. Jednak jsem byl v době promítání Menzelových Postřižin zamilovaný do Magdy Vašáryové, takže udělat něco, co tam dělala ona, je pro mě dodnes milou vzpomínkou. A za druhé jsem už několik let zamilovaný do skvělého týmu chebského Hospice sv. Jiří, takže udělat něco, co jim aspoň trochu pomůže ve finančním zajištění jejich skvělé služby, je pro mě milým privilegiem. No a taky se už konečně potřebuji zbavit svého poustevnického vzezření, kterého se už někteří starší lidé a část mladších dětí ve farnosti, začínají bát,“ říká s úsměvem.

Mezi dalšími účastníky bude například ředitelka Hospice sv. Jiří Alena Votavová. Přispívat chebskému hospicu je možné prostřednictvím sbírky na www.donio.cz/hospicove-postriziny.