17.–23. srpna 2021

Virtuální procházka školami

17. 8. 2021

Den před svátkem sv. Ludmily, patronky církevních škol, bude možné 15. září navštívit školy, které zřizuje pražské arcibiskupství. Dokonce přímo z domova.

Arcibiskupství pořádá vůbec první online den církevního školství. Lze však začít „naživo“ bohoslužbou ve svatovítské katedrále, která připomene památku svaté Ludmily a 1100 let od jejího úmrtí a která bude přenášená přes internet.

Na webu www.apha.cz/den-cirkevnihoskolstvi/ pak bude možné sledovat, jak vypadá život v církevních školách. Díky pro tuto akci připravenému 3D modelu bude možné do škol virtuálně vstoupit a zapojit se skrze různé kvízy a interaktivní prvky přímo do výuky. Na případné dotazy budou odpovídat učitelé z jednotlivých škol.

Program začne dopoledne mateřskými školami, pokračovat bude blokem základních a středních škol a vše zakončí blok věnovaný dalším možnostem, které církevní školství v pražské arcidiecézi nabízí. Představí se i sociální firmy, které jsou spojené s Dívčí katolickou střední školou – Chráněná dílna Inspirace a Křížovnická pečovatelská služba, které žákyním pomáhají s prvním uplatněním. Celý program bude možné sledovat i na Facebooku Den církevního školství a YouTube.

Poradna i dům mládeže

V programu Dne církevního školství nebude chybět ani základní umělecká škola, prakticky zaměřené pomaturitní studium, dům mládeže nebo pedagogickopsychologická poradna.

Na území pražské arcidiecéze se nachází okolo 30 škol zřizovaných církvemi, samotné Arcibiskupství pražské spravuje celkem 17 škol a 22 školských zařízení.