3.–9. srpna 2021

Arcidiecézní charita Praha bude mít svůj kostel

3. 8. 2021

Redemptoristé svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v pražské Nerudově ulici Arcidiecézní charitě Praha. Přebírá jej při mši svaté v úterý 3. srpna. „Duchovní rozměr je nedílnou součástí charitního díla,“ zdůrazňuje Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. „Charita vytváří společenství lidí – pracovníků, dobrovolníků, dárců i klientů, kteří pomoc Charity potřebují. Rád bych, aby byl tento chrám místem bohoslužeb, duchovních obnov i modlitebních setkávání, při nichž chceme vyprošovat Boží požehnání pro charitní práci a pro všechny, kteří s ní jsou spojeni.“

Arcidiecézní charita Praha zve veřejnost na pravidelné mše svaté, které se budou v kostele slavit každé úterý v 17 hodin. Chrám bude zpřístupněn veřejnosti v odpoledních hodinách každé úterý a čtvrtek. Nejpozději od září bude otevřen i v dalších dnech. Od podzimu budou také v sobotu večer slouženy mše svaté s nedělní platností.