Květen 2024

Obsah:

Doma|Bůh v mém životě: Náročná operace

Obsah:

Úvod Doma

Bůh v mém životě: Náročná operace

3. 8. 2021

Jsem letitým čtenářem Katolického týdeníku. Čtu tyto noviny rád, v každém čísle totiž najdu články, které mě inspirují a posilují ve víře. Rád bych přispěl i já do této rubriky se svým příběhem.

V roce 2008 jsem se uzdravil z vážné nemoci a do dnešního dne to považuji za zázrak. Tehdy mi moje ošetřující lékařka řekla, že mám rakovinu prostaty. Musel jsem se pak podrobit náročným vyšetření v nemocnici v Uherském Hradišti, poté jsem nastoupil do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde jsem měl být operován.

Ale co se nestalo. Na každou cestu mimo domov si s sebou beru Bibli a měl jsem ji i tam. Hned druhý den po mém přijetí se ale na pokoji objevil nový pacient, starší pán z Liberce, který si všiml, co čtu, a dal se se mnou hned do řeči. Řekl, že je také věřící člověk, a zeptal se, jestli znám sv. Zdislavu z Podještědí. Znal jsem ji jen trochu, a tak mi půjčil takovou malou knížečku o jejím životě – a hodiny a hodiny jsme si pak o této světici vyprávěli. Probrali jsme celý její životní příběh až do svatořečení papežem Janem Pavlem II. Krátce nato jsem šel na operaci a on mě ještě ujistil, že mě sv. Zdislava ochrání.

Operace byla náročná, ale vše dopadlo dobře a za pár dní jsem byl propuštěn domů. S dotyčným pánem na „našem pokoji“ jsem se již nesetkal. Také on šel na operaci a adresy jsme si vyměnit nestačili.

Dodnes jsem zdráv i po více než 12 letech. Domnívám se, že jde o zázrak, který vykonal Bůh na přímluvu sv. Zdislavy. Denně se k ní proto modlím a děkuji. Díky ní se mohu věnovat práci na zahradě, vnoučatům, rodině, mohu chodit do kostela a pracovat.

Plně se odevzdat Bohu přináší své ovoce ve víře a lásce.

Čtenář Karel z Nivnice u Uherského Brodu

Máte pocit, že Bůh zasáhl i do vašeho života? Napište nám o tom na adresu redakce nebo na e-mail sekretariat@katyd.cz.

Předchozí článek Následující článek