27. července–2. srpna 2021

Za klienty jezdí na elektřinu

27. 7. 2021

Farní charita v Litoměřicích zařadila do svého vozového parku elektromobily a nově pro ně vybudovala i zázemí k jejich nabíjení.

image:Image Elektromobil u nabíjecí stanice.
Elektromobil u nabíjecí stanice. Snímek archiv Charity

Dvě neveřejné nabíjecí stanice pro elektromobily na začátku července vyrostly v prostoru Domova pro seniory na Dómském pahorku. „Míst, kde lze dobíjet neustále se zvyšující množství elektromobilů, je v Litoměřicích stále ještě nedostatek,“ vysvětlila krok na webu ředitelka litoměřické farní Charity Karolína Wankovská.

Dobíjecí stanice, takzvané wallboxy od společnosti OlifeEnergy, usnadní a urychlí dobíjení čtveřice elektromobilů Nissan Leaf, které už druhým rokem denně využívají pracovnice Pečovatelské služby při cestách za klienty. „Podporujeme nové věci a rádi se podílíme na zlepšení ekologických podmínek v našem městě a života pro nás pro všechny,“ uvedla Wankovská. Charita tím také přispívá k běžícímu projektu Zdravé město Litoměřice.

Auta se přitom osvědčila a ekologická flotila by se měla brzy rozšířit. „Z evropských dotací bychom chtěli v příštím roce zajistit dalších sedm elektromobilů. I proto bylo zapotřebí mít odpovídající kapacitu technického zázemí pro jejich provoz,“ upřesnila ředitelka.