27. července–2. srpna 2021

27. 7. 2021

PŘES 114 MILIONŮ KORUN rozdala Diecézní charita Brno lidem postiženým tornádem. „Přispěli jsme prostřednictvím darovacích smluv 785 rodinám v nejpostiženějších obcích Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hodonín–Pánov, Hrušky a Lužice. Peníze jsou určené na obnovu obydlí tak, aby se lidé co nejdříve mohli vrátit k běžnému životu,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Charita peníze rozděluje na základě vlastního zjišťování. „Intenzivně pracujeme na tom, aby lidé dostali prostředky na obnovu svých domů. Na místech máme koordinátory, kteří mají přehled o situaci. Výši příspěvků ze sbírky Charity určuje míra poškození obydlí a úroveň sociálního znevýhodnění domácnosti. Zaměřujeme se např. na osamělé seniory, rodiny s více dětmi, samoživitele nebo nemocné,“ dodal Haičman. Každá domácnost může získat od 50 tisíc do 200 tisíc Kč, v mimořádných případech i do 300 tisíc Kč. Peníze jsou ze sbírky, do které lidé přispěli už více než 329 miliony korun.

PROŽÍT BOHOSLUŽBU U KAPLE SV. VAVŘINCE na vrcholu Sněžky bude možné i letos. Čeští a polští poutníci se tam potkají 10. srpna. Z české strany se vyjde v 7.30 hod. od kostela sv. Petra ve Špindlerově Mlýně po červené turistické značce přes Kozí hřbety. V 9.30 je v plánu žehnání vody u Rennerovy studánky, poutní mše sv. na Sněžce by měla následovat v poledne.