7. 6. 2021
|Přes 14 milionů korun věnuje Liberecký kraj na ochranu památek, mezi kterými najdeme i několik kostelů či sakrálních staveb.
V programu Záchrana a obnova památek, pro který je vyčleněno více než deset milionů, našlo své místo 52 památek, mimo jiné i záchrana vzácných varhan kostela Navštívení Panny Marie Královny hor v Bozkově na Semilsku. Prostředky poputují i na zámek ve Stvolínkách, který v minulosti užívali jako letní sídlo litoměřičtí biskupové a koncem 19. století tu byl i seminář. Obnově církevních objektů pomůžou i individuální dotace kraje. Na opravu střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Raspenavě na Liberecku půjde z krajského rozpočtu 650 tisíc (z celkové částky 1,3 milionu).
Dalších 700 tisíc pak kraj uvolní na další fázi obnovy poutního areálu s kostelem Navštívení Panny Marie v Horní Polici. „Liberecký kraj obnovu tohoto místa systematicky podporuje, v roce 2019 věnoval milion korun a vloni milion a půl,“ uvedl hejtman Martin Půta.