2.–8. ledna 2024

Zemřel redaktor Filip Breindl

Z domova

2. 1. 2024

První den roku přinesl tragickou zprávu, že náš oblíbený kolega, doktor teologie a otec tří malých dětí Filip Breindl (44) náhle 30. prosince zemřel.

Když v květnu roku 2022 kývl na nabídku přidat se k nám, měli jsme z toho velkou radost, protože jsme už roky znali jeho práci v Radiu Proglas. U nás se věnoval vatikánskému zpravodajství a dalším náročným tématům, jako je synoda, včetně německé cesty. Díky svému rozhledu přirozeně rozšířil redakční radu Perspektiv. Přinášel zajímavé rozhovory a byl pohotovým autorem glos.

Dříve bezmála dvacet let působil v Radiu Proglas, kde se stal zástupcem šéfredaktora a vedoucím zpravodajství a publicistiky. Za jeho působení zde vznikly oceňované pořady Na dřeň či 13+. Nyní se podílel na podcastu Bez filtru, u jehož zrodu stál, a vyučoval na katedře žurnalistiky na Masarykově univerzitě. Úvazek měl i na tiskovém oddělení této univerzity.

Filip Breindl pocházel ze západočeského Ostrova (byl věrným fanouškem HC Energie Karlovy Vary) a od roku 2002 začal žít v Brně. Ve volnu rád jezdil s rodinou na výlety a absolvoval i několik delších pracovních cest do Afriky, Asie, Jižní Ameriky a Oceánie ve spolupráci s Papežskými misijními díly. Napsal dva cestopisy – Papuánská Velká noc a Za misionáři Amazonie (Cesta). Angažoval se i v propagaci a fundraisingu rekonstrukce brněnského kostela sv. Jakuba.

Spolu s ostatními působišti našeho kolegy organizujeme sbírku na pomoc rodině přes web donace.cz.