9.–15. listopadu 2021

Charita nerozlišuje malou a velkou službu

Plzeňská diecéze

9. 11. 2021

Mši svatou u příležitosti 28. výročí založení Diecézní charity Plzeň celebroval 1. listopadu v katedrále sv. Bartoloměje biskup Tomáš Holub.

Spolu s biskupem slavili mši svatou prezident diecézní Charity František Radkovský a generální vikář P. Jakub Holík za přítomnosti mnoha charitních pracovníků.

Tradičně bylo dvěma desítkám charitních zaměstnanců i dobrovolníků předáno ocenění sv. Vincence z Pauly za obětavé nasazení v charitní službě. Jsou mezi nimi pracovníci domovů pro matky s dětmi či domovů pro seniory, organizátoři charitních šatníků a pomoci sociálně slabým či ohroženým sociálním vyloučením, pečovatelky a také dobrovolní provozovatelé méně tradičních forem pomoci. Mezi posledně jmenované patří např. manželé, kteří navštěvují seniory a před Vánoci jim rozvážejí dárky, student, který v době uzavření škol kvůli pandemii hlídal v kostele, aby za dodržení bezpečnostních opatření mohl zůstat otevřený, a mnozí další.

„V Charitě neexistuje malá a velká služba. Všichni, kdo pomáhají, jsou potřební a patří jim neskonalé díky,“ zdůraznil ředitel DCHP Jiří Lodr.