9.–15. listopadu 2021

Signály.cz rozdají ceny

9. 11. 2021

Slavnostním vyhlášením výsledků, které v přímém přenosu zprostředkuje TV Noe, se 11. listopadu završí letošní ročník veřejné ankety Signály Awards.

Cenu za evangelizaci v digitálním prostoru letos získá pět vítězů v pěti kategoriích. Anketu pořádá ekumenický web pro mládež Signály.cz a navazuje na dřívější soutěž „Blog roku na Signály.cz“. V té původně soupeřily jen blogy z této platformy a jejich práci hodnotila odborná komise. Signály Awards oproti tomu zahrnují i další iniciativy na řadě dalších sítí, kanálů a platforem – a výběr i hlasování jsou v rukou široké veřejnosti. „Otevíráme tak prostor všem, kteří na svých profilech sdílejí křesťanské hodnoty,“ přibližují pořadatelé a zdůvodňují: „Někteří mají i desetitisíce sledovatelů a jsou opravdovými ‚influencery‘. Chceme ocenit ty, kteří veřejně prezentují křesťanství v digitálním prostoru, ukázat příklady dobré praxe a motivovat ke službě evangelizace.“ Hlasující z Česka i Slovenska zaslali téměř 9900 hlasů. Instagramem roku se stává účet dvacetileté Světlany Maškové @swetllushprior. Její fotografie a drobné úvahy zde sleduje přes 10 600 odběratelů. Kategorii Blog roku vyhrává Ondřej Navrátil se svým „Světem of poems“ – stránkou plnou autorské poezie. Salesiáni z Brna-Žabovřesk se svými početnými kulturními, sportovními i třeba doučovacími aktivitami dosahují na vítězství v kategorii Křesťanský projekt roku.

Poslední dvě kategorie pak obsadí slovenští soutěžící. Mladí rapeři z uskupení TowMeot (jejich tvorba je dostupná na YouTube) vítězí v kategorii Video roku. Konečně první příčka v žebříčku Podcastů roku patří projektu Zabudnuté cesty (zabudnutecesty.sk), za nímž stojí mladý kazatel Janči Máhrik, který vede církevní sbor „Za Kostolom“ v Žilině. Je také spoluautorem knihy (Ne)obyčajný influencer, ve které vysvětluje, že „nikdo není tak obyčejný, aby na jeho vlivu nezáleželo“, a mladým lidem přibližuje možnosti využití digitálních platforem a jejich atraktivity pro šíření evangelia. Mezi křesťanskými podcasty ovšem letos zabodovaly i ty české, mezi nimi proglasový Na dřeň, dále Ecclesia podcast nebo Čtvrtá hodina, které přinášejí otevřené rozhovory se známými osobnostmi tuzemské církve.

Slavnostním vyhlášením provedou moderátoři Kateřina Sedláčková a Albín Augustín Balát. Vítězové kromě originální skleněné trofeje obdrží věcné ceny, cestovní poukazy a další odměny.

Signály Awards 2021. Slavnostní vyhlášení na TV Noe, 11. 11. 2021 od 14.00 hodin