19.–25. října 2021

S Mobilní univerzitou lze vyrazit na Tetín či Velehrad

Z domova

19. 10. 2021

S novým nápadem na vzdělávání – Mobilní univerzitou – přišla Cyrilometodějská křesťanská akademie (CMKA). V zimním semestru nabízí výuku za jízdy.

„Naším mottem je ‚Pokud víte více, uvidíte více‘, protože pokud víte o pozadí a podrobnostech života kolem nás, můžete se podívat blíže a porozumět více. Program Mobilní univerzity CMKA obsahuje studijní cesty, jednodenní výlety, semináře, přednášky a komentované prohlídky se zaměřením na křesťanskou nauku, dějiny umění a kultury, zemi a její obyvatele,“ zve za organizátory Radek Mezuláník, viceprezident CMKA.

Přednášky se budou konat během jízdy autobusem, následovat bude výklad v cíli cesty i mše svatá. Pro každou z jízd jsou vybráni kvalifikovaní průvodci. První cesta bude 28. října na Tetín a do Svatého Jana pod Skalou, 17. listopadu pak na Velehrad, do Starého Města a Uherského Hradiště, 11. prosince do Olomouce a na Svatý Kopeček, 4. ledna je plánován severočeský Filipov. Ke každému se váže související téma jako např. základy víry na našem území či církev jako společenství.

„Máme to vymyšlené jako tříletý projekt, který nyní začíná. Budeme postupně navštěvovat místa, která jsou spojena s historií církve u nás, v plánu máme i vyjet za hranice,“ připojuje Mezuláník s tím, že trasa každé cesty se připraví podle přihlášených zájemců. Více informací a přihlášky lze nalézt na webu www.mska-akademie.cz.