5.–11. října 2021

Přejeme si pevná a šťastná manželství

5. 10. 2021

Diecézní centrum pro rodiny připravilo pro všechny partnerské dvojice, které plánují uzavřít sňatek (nejen církevní) pravidelná setkávání přípravy na život v manželství. Určená jsou všem snoubencům, kteří se chtějí více poznat ve světle křesťanského pohledu na manželství a rodinu. O podrobnostech hovoří vedoucí Centra pro rodiny ANDY LOOS.

Jaké výhody má společná příprava oproti individuální?

Společné bezprostřední setkávání je příležitostí i pro ty, kteří dávají přednost větší anonymitě. Snoubenci se obohacují ve vzájemném kladení si nejrůznějších otázek, vyměňují si své názory, sdílí své zkušenosti. Přicházejí na to, že naráží na podobné problémy i na podobná východiska. Často vznikají hezká přátelství nebo i společenství.

Na která témata chcete klást důraz?

Zaměřujeme se především na praktickou část. Zkušení lektoři při jednotlivých setkáváních uvádějí účastníky do témat, jakými jsou např. rozdíly mezi mužem a ženou, komunikace mezi partnery, konflikty a jejich řešení, sexualita jako dar, výchova dětí, hospodaření v rodině apod.

Je o tuto formu přípravy zájem?

Pokud se ke snoubencům dostane informace o možnosti této přípravy, většinou zájem mají.

Co od společné přípravy očekáváte jako Centrum pro rodiny?

Přejeme si, aby vznikala pevná, stabilní a šťastná manželství – rodiny, které nespoléhají jen samy na sebe, ale nechají se nést Boží milostí. Křesťanská manželství mají základ v tom nejdůležitějším – v Bohu. Tam je jejich bezpečný přístav. Přejeme tedy všem snoubencům, aby se na své cestě životem stále více a opravdověji setkávali s Boží láskou a žili s ní.

Kurz společné přípravy na manželství se koná každou středu od 13. října do 8. prosince, vždy od 18.00 do 20.00 v Novém Adalbertinu na Velké náměstí v Hradci Králové. Bližší informace získáte na tel.: 495 063 430 nebo 776 236 926 nebo e-mailu: crhk@bihk.cz.