5.–11. října 2021

Věž se poprvé rozsvítila

5. 10. 2021

Poprvé od vybudování kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích – Čtyři Dvory odbily v úterý na svátek sv. Václava v 19.00 nové hodiny na věži, které zde 82 let chyběly. Věž také nově disponuje novým osvětlením kříže na vrcholu zvonice, vnitřním osvětlením i osvětlením věžních hodin, čímž se završila jedna etapa rekonstrukce chrámu, jež začala letos v květnu. „Nasvícení předcházela mše sv., kterou celebroval generální vikář David Henzl,“ uve dl zdejší salesiánský farář Josef Mendel a připomněl, že stavební práce dál pokračují.

„Už se dokončuje oprava východní a severní strany kostela, takže do konce října snad bude hotovo. Účet na opravu kostela z roku 1939 je naplněn na 60 %, takže zájemci a dárci si stále mohou adoptovat nějakou část kostela,“ dodal.