21.–27. září 2021

Pohřeb biskupa Petra Esterky

Z domova

21. 9. 2021

Když se roku 1957 Petr Esterka, pozdější biskup, prostříhával třemi řadami drátů na hranicích s Rakouskem, aby uprchl z Československa, netušil, jak komplikovaný bude také jeho návrat domů. Po jeho odchodu na věčnost (letos 10. srpna) trvalo kvůli byrokratickým překážkám 38 dnů, než bylo jeho tělo minulý týden přepraveno z Kalifornie do České republiky. Emeritní brněnský pomocný biskup sloužil rodákům nejen v USA, ale také v Kanadě a Austrálii a byl tak stále na cestách. Vedle služby duchovního působil současně v americkém letectvu jako vojenský kaplan v záloze a byl vysokoškolským profesorem. Poslední rozloučení proběhne v pátek 24. září nejdříve v 9.30 hod. v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla a poté v 15.00 hod. v kostele sv. Václava v jeho rodišti v Dolních Bojanovicích, kde bude uložen do hrobu.