7.–13. září 2021

7. 9. 2021

image:Image
Snímek Hynek Glos

KONCERTEM PRO ČESKOU KNĚŽNU začaly před kostelem sv. Ludmily na pražském náměstí Míru hlavní oslavy 1100. jubilea světice. Minulou neděli si podle tamního duchovního správce P. Jakuba Berky OPraem přišlo Dvořákův symfonický orchestr a Pěvecký sbor katedrály sv. Víta poslechnout asi 500 lidí. Při slavnosti se rozsvítily původní kandelábry podle návrhů vynálezce Františka Křižíka, které nyní zrekonstruoval umělecký kovář Miroslav Kučera. Oslavy u sv. Ludmily na pražských Vinohradech budou pokračovat mší sv. ke cti světice (16. září v 16.30) či farní poutní slavností (19. září v 11.00). „Tam se představí pamětní mince sv. Ludmily – na rubu bude náš kostel a na líci torzo unikátní vitráže,“ přibližuje P. Berka.