31. srpna–6. září 2021

31. 8. 2021

image:Image
Snímek Marie Smolková

Do Bavorska se kardinál Dominik Duka vydal ve druhé půli srpna. V Heiligenstadtu navštívil Mons. Antona Otteho, emeritního probošta vyšehradské kapituly (druhý zprava), a spolu pokračovali do Mnichova, sídla Ackermann-Gemeinde. Tento katolický spolek 75 let sdružuje německé vysídlence z Československa a Mons. Otte v 90. letech řídil jeho pražskou kancelář. Kardinál ocenil generálního sekretáře „Ackermannů“ z let 1976–1999 Franze Olberta (vpravo) zlatou svatovojtěšskou medailí, a to „za pomoc církevním institucím po pádu železné opony i úsilí o smíření mezi sudetoněmeckými krajany a českým obyvatelstvem“. Program vyvrcholil mší sv. v mnichovské katedrále a modlitbou v tamní kryptě u hrobu Johanna Nepomuka Remigera, posledního německého pomocného biskupa pražského z let 1929–1945.