17.–23. srpna 2021

Filipíny se propojí s eucharistickým kongresem

17. 8. 2021

Virtuální eucharistický kongres připravila na 11. září – souběžně s 52. Mezinárodním eucharistickým kongresem v Budapešti 5.–12. září – Filipínská biskupská konference. Setkání s centrem v metropoli Manile v kostele sv. Kříže se má stát „virtuálním mostem do Budapešti“, jak vysvětlil P. Miguel Garcia z filipínského biskupského výboru pro eucharistické kongresy. Přímý přenos doplní předem natočená svědectví a proslovy. Z Manily mělo do Budapešti přicestovat pět set delegátů, vinou pandemie však ze záměru sešlo a do Evropy nakonec poletí pouze arcibiskup diecéze Cebu José S. Palma. Ten bude v úterý 7. září předsedat od 11.30 liturgii v areálu budapešťského výstaviště Hungexpo a dle pořadatelů bude letos hostem, který přicestuje z největší dálky – 11 tisíc km. Právě v Cebu se konal eucharistický kongres v roce 2016 a patří k tradici, aby někdo z biskupů z předchozí hostitelské země předsedal některé ze mší na kongresu následujícím. Čeští poutníci se mohou k účasti přihlásit přes Poutní centrum královéhradecké diecéze.