3.–9. srpna 2021

I letní tábory vedou k Bohu

3. 8. 2021

image:Image
Snímek středisko Radost

MŠE SVATÁ NA TÁBOŘE RADOST. I během letošního léta se koná řada křesťanských táborů. Jedním z nejstarších je Radost na Americe v Orlických horách. Původně na něj v šedesátých letech jezdilo společenství křesťanských dětí od kostela sv. Augustina v Brně. Vedoucím býval nedávno zesnulý P. František Fráňa, řečený Tišek, a tábor byl po celou dobu komunistického režimu organizován tajně v křesťanském duchu. Jeho vedení se kromě P. Fráni účastnili např. zakladatel Radia Proglas Mons. Martin Holík nebo obnovitel poutního místa Neratov Mons. Josef Suchár, který je dodnes rektorem místní táborové kaple. Po roce 1989 byl počet turnusů tábora rozšířen a křesťanský styl už nemusí organizátoři skrývat. U venkovního oltáře se konají pravidelné bohoslužby pod širým nebem a postavenou tu mají i dřevěnou zvoničku se dvěma zvony.