27. července–2. srpna 2021

Charita pomáhá poničené obci Stebno

27. 7. 2021

Ihned poté, co se obcí Stebno přehnala v noci z 24. na 25. června ničivá bouře, nabídla Diecézní charita Plzeň tamním obyvatelům svou pomoc.

Na místo byl vyslán charitní tým Terénní krizové služby, který zmapoval situaci a zdejším lidem nabídl krizovou psychologickou podporu a okamžitou humanitární pomoc. Zároveň diecézní Charita zřídila transparentní účet, na nějž je možné posílat finanční podporu zasaženým obyvatelům. Peníze jsou jim pak poskytovány právě na základě šetření Terénní krizové služby v místě pomoci.

„V tuto chvíli poskytujeme pomoc několika rodinám, které potřebují finanční podporu na rekonstrukci svého obydlí,“ uvádí krizová interventka Daniela Babincová, která už Stebno několikrát navštívila. „Jejich domy byly výrazně poškozeny bouří, zejména střechy, a finanční pomoc k rekonstrukcím nutně potřebují,“ dodává. Příspěvky už byly také poskytnuty na nákup nezbytných domácích spotřebičů jako lednička či sporák, které bouře vyřadila z provozu. „Obec Stebno leží sice v Ústeckém kraji, ale spadá do farnosti plzeňské diecéze. Pomoc zde tedy vykonává Diecézní charit Plzeňa, je ale v kontaktu i s Diecézní charitou Litoměřice, která působí v Ústeckém kraji,“ vysvětluje Petr Šimek, mluvčí DCHP.

Transparentní účet na pomoc obyvatelům Stebna má číslo 277850809/0300, VS 246, pohyby na něm lze sledovat v sekci transparentních účtů na webu ČSOB.