22.–28. června 2021

S učitelem náboženství se vydávají do kostelů

21. 6. 2021

Jak poutavě dětem přiblížit něco více o životě Ježíše Krista? Třeba netradičně pojatým vyučováním náboženství, které poslední týdny školního roku s úspěchem praktikuje P. Miroslav Štrunc, farní vikář děkanství u kostela sv. Mikuláše v Českých Budějovicích

image:Image V kostele na Piaristickém náměstí s P. Štruncem.
V kostele na Piaristickém náměstí s P. Štruncem. Snímek Jaroslav Sýbek

Odejít od obrazovek

„Chodíme s dětmi z náboženství do budějovických kostelů, abychom společně viděli na vlastní oči to, o čem jsme si během distanční výuky mohli pouze povídat,“ říká vikář. Zvědavé děti si tak prohlédnou například katedrálu sv. Mikuláše nebo objekt bývalého dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí s kostelem Obětování Panny Marie a vyslechnou poutavé vyprávění.

„Myslím, že jde po dlouhých měsících domácího učení před monitorem o příjemné osvěžení mladých duší. Snažím se jim také předat něco z toho, co jsem načerpal během svých studií v Římě. Tam jsme také prolínali teorii s praxí, když jsme v aulách papežské univerzity studovali teologii, abychom ji následně propojili s krásou bazilik a žitou vírou,“ říká P. Miroslav Štrunc, který vyučuje náboženství v Církevní ZŠ a MŠ Rudolfovská. Na procházky do kostelů se ale vydávají i děti z farnosti. „Pořádáme také exkurze pro rodiny, děti z dětských domovů nebo děti cizinců, které jsou za tuhle možnost obzvláště vděčné, protože se potom cítí ve svém novém domově přijaté. Procházky pořádáme s několika dobrodinci z farnosti, kteří obětují čas i prostředky, a tak naplňují jedno ze základních poselství církve, že společenství věřících je otevřené pro všechny,“ dodává P. Štrunc.