22.–28. června 2021

Co se chystá letos na Velehradě

21. 6. 2021

Organizátoři v těchto dnech pracují na plné obrátky, aby zajistili program a kulturní akce letošního, již 22. ročníku Dnů lidí dobré vůle a Národní pouti na Velehradě.

Poutní mši svatou bude v pondělí 5. července od 10.30 hod. slavit kardinál Dominik Duka spolu s českými a moravskými biskupy. Kázání si připravuje brněnský biskup Vojtěch Cikrle. V přímém přenosu bude možné slavnostní mši sv. sledovat v České televizi a Českém rozhlase. Obě média budou přenášet i tradiční Večer lidí dobré vůle v předvečer slavnosti od 20 hodin. Na celý den předcházející koncertu je na Velehradě připravený kulturní program, který zahrnuje řadu výstav, ruční přepisování Bible či setkání vozíčkářů. Účastníci se letos budou moci připojit k registru dárců kostní dřeně.

Program Mladí fandí Velehradu začne 4. července už v 15 hodin na hřišti ZŠ Velehrad a potrvá až do 22. hodiny. Aktivity připravilo Společenství Brno Worship a mladí lidé z farnosti ve Valašských Kloboukách, představí se též „Medicinaulici“, kteří naučí mladé lidi zachraňovat životy při první pomoci. Na pódiu vystoupí zpěvačka a valašská rodačka Kamila Polonyová, která loni oslnila porotce Česko Slovenské SuperStar svou vlastní písní „Nad našú Hošťálkovú“. Společně s ní zahraje i zazpívá písničkář Honza Grebík. Chybět nebude ani vystoupení v disciplíně zvané parkour, jejímž základem je schopnost dostat se bezpečně, plynule a efektivně přes překážky s využitím skoků a lezení. Připravené jsou i klidnější aktivity jako deskové hry nebo soutěže.

Zlatým hřebem programu bude 4. července „Godzone worship night Velehrad“ od 21.15 hod. Godzone je slovenský projekt, jehož hlavním cílem je evangelizace mladých lidí. Tato skupina mládeže to tak činí atraktivním, kreativním a moderním způsobem už dvanáct let. Každoročně pořádají hudební turné po Slovensku. „Jsou to setkání pod širým nebem s jediným cílem – vyzdvihnout a oslavovat Boha jako jeden lid. Jsou pozváním do upřímné a pravdivé modlitby chval. Chválíme Boha za to, že je, než za to, co dělá. Chceme se sjednotit, uctívat ho a oslavovat. Takové jsou akce nazvané Worship nights,“ vysvětluje Katarína Janovská z Godzone.