15.–21. června 2021

Antonínská pouť ve Velešicích

14. 6. 2021

image:Image P. Kříž požehnal také dopravní prostředky.
P. Kříž požehnal také dopravní prostředky. Snímek Eva Vorobelová

Pouť ke sv. Antonínovi se uskutečnila minulou sobotu ve Velešicích. „Obec leží v bývalých Sudetech, takže po odsunu Němců a následné devastaci tohoto kraje v období komunismu, zejména církevních památek je takové setkání mnoha lidí radostí i duchovním prožitkem,“ uvedla Anna Podpěrová, bývalá starostka města Hoštka, pod které obec spadá.

Po roce 1990 se kostel podařilo celý zrekonstruovat a místní lidé vždy na pouť vše krásně připraví. „Kostelík byl zaplavený květinami, pohoštění nejen koláči, ale spoustou dobrot přichystali místní občané, včetně programu pro děti i dospělé a panelů o historii obce,“ dodala s tím, že ve městě se podařilo zrekonstruovat i další dva kostely a vzácný Trojiční sloup.

Po mši svaté udělil tamější duchovní správce P. Anselm Kříž OPraem. při příležitosti svátku sv. Antonína, patrona cestujících, požehnání poutníkům i všem dopravní prostředkům, kterými se na pouť dopravili.