10.–16. srpna 2021

Srpen pro církev na cestě

10. 8. 2021

K modlitbě za církev, aby „přijímala od Ducha Svatého milost a sílu obnovovat se ve světle evangelia“, zve papež František v měsíci srpnu v souvislosti s blížící se světovou synodou. Ve videu Světové sítě modlitby s papežem, nazvaném „Církev na cestě“, Svatý otec připomíná, že evangelizace není jen posláním církve, ale její podstatou a identitou. Sní o církvi, která „proměňuje všechny své struktury pro evangelizaci dnešního světa“. „Obnovit církev můžeme jedině rozpoznáváním Boží vůle v našem každodenním životě a otevřením se proměně pod vedením Ducha Svatého. Tato proměna začíná v naší osobní reformě,“ zdůrazňuje papež. Českým národním úmyslem pak je poděkování za prázdniny a dovolené a prosba za všechny, kdo potřebují oddech.