20.–26. července 2021

Dny víry v Čelákovicích

20. 7. 2021

Městská misie „Dny víry“ zve v tomto týdnu do středočeských Čelákovic.

Pořádá ji tamní farnost ve spolupráci s řádem dominikánů. Evangelium chtějí představit jako radostnou zprávu otevřenou každému člověku. „Nejzajímavější bude koncert hebrejských písní v podání hudebního sdružení Tov Toda,“ zve Martin Rosenbaum z Kazatelského střediska České dominikánské provincie, kde působí jako asistent pro apoštolát. „Je to volné sdružení profesionálních i amatérských hudebníků, kteří spolu koncertují vždy jen jednou do roka. Obsazení záleží na možnostech členů, proto je každý koncert jedinečný,“ dodává.

Dny víry po různých městech Česka mají více než dvacetiletou tradici. Na návštěvníky v Čelákovicích nyní čeká kulturní, vzdělávací i duchovní program pro všechny věkové kategorie: přednáška profesora římské Papežské univerzity sv. Tomáše P. Efréma Jindráčka OP na téma „Bůh jako téma rozumové úvahy“, noční duchovní program Nikodémova noc v kostele Nanebevzetí Panny Marie (od pondělí do pátku) nebo diskuse nad filmem Papež František: Muž, který drží slovo. A také workshop o dezinformacích. „Dlouhé roky se věnuji vzdělávání dospělých v oblasti IT a v posledních letech k tomu čím dál víc patří i toto téma. Souvisí navíc s tématem pravdy, které je dominikánům blízké,“ přibližuje Rosenbaum, který workshop povede.

V sobotu pak budou otevřené čtyři kostely spadající pod farnost a v neděli se program uzavře mší svatou. Podrobný program je na farnostcelakovice.net.