20.–26. července 2021
Doma

Bůh v mém životě: Ztracené knihy

20. 7. 2021

Probíhaly tenkrát v Plzni Dny víry, na které jsem přijela. Chtěla jsem se také stavit za mojí maminkou, která bydlela poblíž. Často si dopisujeme, maminka v posledním dopise ale zmínila, že moji návštěvu opravdu potřebuje, že má nějaký záměr, který by ráda uskutečnila. Věděla jsem také, že maminka na tom není poslední dobou se zdravím moc dobře. I při bohoslužbě v kostele jsem pak cítila, že jí mám „s něčím“ pomoci.

Jenže když jsem pak za ní zašla, zjistila jsem, že její prosba se týká „jen“ nějakých tří ztracených knih! Hned jsem si sice všimla nějakých tří svazků, které ležely přímo před ní na stole, ale to podle maminky šlo o jiné encyklopedické knihy, náhodně sem položené.

Věděla jsem, že pro maminku je tato situace důležitá. Cítila se zmateně, a byť šlo o drobnost (a z pohledu jiného člověka snad i o hloupost), musela jsem jí vyhovět. Maminka mi řekla, že hledá nějaký list těsnopisu, který je prý vložený do jedné z oněch třech ztracených knih.

Do hledání se mně opravdu nechtělo. Už jsem si představovala sama sebe, jak do večera prohlížím po bytě různé „bichle“ a na další program Dnů víry se už nedostanu. Vyslovila jsem proto v duchu prosbu k Duchu Svatému a otevřela namátkou jednu z těch knih na stole, podle maminky těch špatných. A onen papír s těsnopisem byl hned tam! Maminka se hned uklidnila, byla vděčná a ráda. Mnohokrát nám prosby starších lidí přijdou jako nicotné hlouposti, které nejsme ochotni hned řešit. Ale jak je to pro ně důležité, jak se cítí zmateni, když najednou zapomínají a ocitají se v chaosu vlastních myšlenek!Obracela jsem se k Duchu Svatému také tehdy, když můj syn šel ve škole ke zkouškám. I když jeho znalosti nebyly valné, vše dopadlo dobře. K Duchu svatému se modlím často a svěřuji mu své problémy. A prosím jej o osvícení a posilu… Máte pocit, že Bůh zasáhl i do vašeho života? Napište nám o tom na adresu redakce nebo na e-mail sekretariat@katyd.cz.

Čtenářka ANNA