13.–19. července 2021

Setkání rodin i v diecézích

12. 7. 2021

Novinky v organizaci Světového setkání rodin, které je plánováno na 22.–26. června 2022 v Římě, představil minulý týden vatikánský Úřad pro laiky, rodinu a život.

Centrem 10. světového setkání rodin sice zůstane – stejně jako v minulých letech – pořadatelské město, souběžně se ale budou konat setkání i v diecézích po celém světě. „Je to vzácná příležitost, jak se s entuziasmem věnovat pastoraci rodin; manželé, rodiny a pastýři mohou pracovat bok po boku,“ vybízí papež František ve videoposelství a zdůrazňuje kreativitu a odvahu při plánování této oslavy. Tématem setkání je „Rodinná láska, povolání a cesta ke svatosti“.

„Světových setkání rodin se v minulosti účastnilo nejvýše 35 tisíc lidí. To je velmi málo v porovnání s rodinami, které zůstaly doma, a setkání pro ně bylo čímsi velmi vzdáleným,“ přibližuje pro Vatican News hlavní důvod, proč se vatikánští pořadatelé rozhodli letošní setkání uspořádat nejen v Římě, ale inspirovat k oslavám i diecéze, podsekretářka vatikánského úřadu Gabriella Gambino. A doufá, že setkání se příští rok „uskuteční v čase velké naděje a znovuzrození po těžké zkoušce pandemie“.

Podklady pro organizaci (papežské katecheze, inspiraci a další materiály) do místních církví vatikánský úřad ještě rozešle.