8.–14. června 2021

Pozvání do Budapešti

7. 6. 2021

Nejbližší mezinárodní eucharistický kongres se koná 12. září v Budapešti. Svou účast přislíbil i papež. Čeští a moravští biskupové na něj zvou i české věřící.

„Slovo kongres možná zní trochu úředně, ve skutečnosti jde o náboženské setkání, které je příležitostí ve společenství prožít a oslavit skutečnost, že eucharistie je největším darem, který nám Pán odkázal,“ zvou biskupové. Kdo by se chtěl zapojit do české delegace mířící do Budapešti, může sám či přes duchovního správce kontaktovat Poutní centrum královéhradecké diecéze, které přípravu cesty koordinuje. „Doufejme, že cestování po Evropě – za předepsaných hygienických podmínek – bude bezproblémové,“ dodávají biskupové.

Aby byl kongres skutečně světový, musí podle nich začínat už na úrovni jednotlivých farností. „Postavme eucharistii do centra svých společných aktivit. Pořádejme adorace, místní poutě i vzdělávací akce, modleme se společně za to, aby mezinárodní eucharistický kongres byl bohatým duchovním přínosem pro nás i pro svět,“ vybízejí. Celé znění na www.cirkev.cz.