8.–14. června 2021

7. 6. 2021

image:Image
Snímek klášter karmelitánů

Svjatlana Cichanouská, opoziční kandidátka na prezidentku Běloruska ve volbách roku 2020, navštívila v pondělí v doprovodu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (uprostřed) kostel Pražského Jezulátka.

Přivítal je rektor kostela P. Pavel Pola z místní karmelitánské komunity. „Z bezpečnostních důvodů to byla neohlášená, a tedy nečekaná návštěva.

Všimla si, že nám schází překlady modliteb k Jezulátku do běloruštiny, a hned přislíbila, že je zajistí,“ uvedl po setkání P. Pola, který jí vyjádřil také podporu.

V pondělí odpoledne (po uzávěrce KT) vystoupila Cichanouská na manifestaci Společně za Bělorusko, kam zamířil i biskup Václav Malý. Čeští dárci mohou nově podpořit přes Arcidiecézní charitu Praha běloruský teologický seminář.