7.–13. prosince 2021

Denní tichá chvíle

7. 12. 2021

neděle 12. 12. Sof 3,14-18a

Radost a naděje! Hospodin, náš Bůh, je uprostřed nás a má účast na našich bolestech. Tak jako my máme mít účast na bolestech druhých.

pondělí 13. 12. Nm 24,2-7.15-17a

Vidím jej, ale nikoli nyní, zřím jej, ale nikoli zblízka. Motto pro zbývající čas adventu. Vždyť v těchto slovech je rozprostřen život každého křesťana, který očekává Pána.

úterý 14. 12. Sof 3,1-2.9-13

Až z velké dálky přivezou dary. Není omezení pro ty, kdo jej chtějí poznat a následovat. Není omezení pro univerzální církev, kterou mohu ztotožnit s „lidem pokorným a chudým“.

středa 15. 12. Iz 45,6b-8.18.21b-25

Rosa, déšť, otevření země. Kéž si dokážeme vážit krás přírody a šetřit ji. Vždyť ona je znamením Hospodinovy přítomnosti a jeho touhy prolomit naše sobectví a sebestřednost.

čtvrtek 16. 12. Iz 54,1-10

Boží náklonnost k člověku je trvalá, podobně jako má být trvalé manželství. Jsou opravdu naše manželské vztahy obrazem jeho lásky?

pátek 17. 12. Gn 49,1a.2.8-10

Co trápení by si lidstvo ušetřilo, kdybychom vzali na vědomí: „národy ho budou poslouchat“. Musím však začít u sebe: jak je to s mým vztahem k přicházejícímu Vládci?

sobota 18. 12. Mt 1,18-24

Josef slyší ve snu povzbuzení k odvaze. Kéž najdu ve svých pochybnostech povzbuzení v Písmu i u dobrých přátel. I já jsem vyzván, abych přijal Ježíše.

Připravilo Pastorační středisko Arcibiskupství pražského