9.–15. listopadu 2021

Bohoslužby bez testu, ale s rouškou

Z domova

9. 11. 2021

Zpřísňující se opatření proti covidu se dotýkají také církevních akcí (i venkovních), tedy například poutí či kulturních akcí. Na nich je nutné podle nařízení vlády prokázat se negativním testem, potvrzením o dokončeném očkování či prodělání nemoci. Pro akce nad tisíc lidí bude od 22. listopadu nutný PCR test, antigenní bude stačit jen pro menší akce. Venkovních hromadných akcí se může přitom účastnit maximálně tisíc lidí.

Bohoslužby podle současných opatření nijak početně omezené nejsou, ani na nich není potřeba prokazovat bezinfekčnost, ale je nutné při nich nosit respirátor nebo nanoroušku, a pokud to jde, tak udržovat rozestupy 1,5 metru.

Více informací na webu cirkev.cz nebo covid.gov.cz