2.–8. listopadu 2021

Zvonění a mše k 17. listopadu

Z domova

2. 11. 2021

Biskupové se obracejí na správce farností, aby 17. listopadu v 17 hodin symbolicky rozezněli zvony chrámů, které spravují. „Za několik dnů oslavíme 32. výročí pádu komunistického režimu a vykročení do svobodné společnosti. Také v letošním roce chceme připomenout zvoněním na kostelní zvony listopadové události roku 1989,“ přibližuje generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl.

Poděkováním Bohu a sv. Anežce bude pak 17. listopadu v 10 hodin mše svatá v chrámu Matky Boží před Týnem na Starém Městě pražském, živě ji budou přenášet TV Noe a Radio Proglas. Hlavním celebrantem bude nuncius Charles D. Balvo. „Po skončení mše bude možné se připojit k průvodu k památníku 17. listopadu na Národní třídě, kde uctíme památku tohoto významného dne,“ zve za organizátory tradiční akce Jan Sixta.