24.–30. srpna 2021

24. 8. 2021

image:Image
Snímek Josef Cinciala / Člověk a Víra

Věřící z okolí trojmezí hranic Česka, Slovenska a Polska se v sobotu 21. srpna setkali při Pouti tří národů z diecézí ostravsko-opavské, žilinské a bielsko-žywiecké. Na louku poblíž rokle, kde se hranice tří států protínají, přicházejí poutníci ve třech procesích. To české s biskupem Martinem Davidem vyráželo z kostelíka na Hrčavě. V letošním roce organizace poutě vyšla na českou stranu, a tak liturgii a hudbu zajišťovala farnost Jablunkov. Společnou bohoslužbu celebroval biskup Martin David, promluvy se ujal žilinský biskup Tomáš Galis.