10.–16. srpna 2021

Modlitby za oběti neštěstí

10. 8. 2021

V modlitbě za oběti na životech i za zraněné ze středečního železničního neštěstí v nedalekých Milavčích se při mši svaté v neděli spojila farnost v Kolovči na Domažlicku. „Dali jsme do středu kostela tři svíce za tři oběti a vytvořili jsme tak pietní místo. Pamatovali jsme i na všechny zraněné, zvláště ty, kteří jsou v nemocnicích, i na rodiny a přátele všech, které neštěstí zasáhlo,“ popsal kolovečský duchovní správce P. Wojciech Pelowski. Jeden ze zesnulých pocházel z nedalekého Staňkova. „Připomněl jsem farníkům, že pro oběti, zraněné i jejich blízké nemůžeme udělat nic jiného než se modlit. A to není málo,“ zdůraznil kněz. Účast a podporu vyjádřil po tragické vlakové srážce na twitteru také plzeňský biskup Tomáš Holub. „Prosím za zemřelé a jejich blízké. Modlím se za zraněné a všechny ostatní, kteří jsou touto tragédií postiženi,“ uvedl.