19.–25. července 2022

Na pouť v Kostelním Vydří dorazily stovky lidí, P. Vojtěch Kodet podepisoval svou knihu

Z domova

19. 7. 2022

Dav lidí čekal se značným předstihem při Velké pouti v Kostelním Vydří na začátek autogramiády karmelitánského kněze Vojtěcha Kodeta.

image:Image Marie Vítková přinesla P. Vojtěchu Kodetovi kytici.
Marie Vítková přinesla P. Vojtěchu Kodetovi kytici. Snímek Lenka Fojtíková

Podepisoval nové vydání svého knižního rozhovoru s názvem „Bůh své bitvy neprohrává“, jehož spoluautorem je editor KT Jan Paulas. Autogramiáda se přitom rozhodně neomezila jen na podepisování, P. Kodet s mnohými příchozími rozmlouval. Zvlášť silný byl okamžik, kdy za ním přišla pětadevadesátiletá Marie Vítková, kterou podpíral její syn a na místo autogramiády ji přivezl z parkoviště na invalidním vozíčku. Žena knězi přinesla velkou kytici bílých růží k jeho nedávnému čtyřicátému výročí kněžského svěcení. „Přijeli jsme z Polné. Chtěla jsem se s otcem Vojtěchem setkat, když má letos kulaté výročí kněžství. Každý den na něho pamatuji při modlitbě růžence ve třetím desátku,“ svěřila se žena. P. Vojtěch Kodet jubilantce, která 16. července oslavila 95. narozeniny, udělil na závěr krátkého setkání požehnání.